Slovník pojmů
A B C Č D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z
Kaolín
Jedná se o přírodní bílý jíl. Dokáže odstranit přebytečný kožní maz a nečistoty v pórech i na povrchu pokožky. Kaolín se používá v čisticích přípravcích, například v pleťových maskách.
Koenzym Q10
Látka přirozeně obsažená v buňkách lidského těla, zejména v buňkách aktivních a zatěžovaných (například v buňkách srdečního svalu, v mozku, v játrech). Q10 hraje klíčovou úlohu při produkci energie a v ochraně buněk před poškozením…
Kofein
V kosmetice napomáhá redukovat otoky, sjednocuje tón pleti a odstraňuje tmavé kruhy kolem očí.
Kokosový olej
Kokosový olej (i kokos obecně) má vysoký obsah kyseliny laurové, což je nasycená mastná kyselina se silnou afinitou k pokožce a vlasům. Je velmi hydratační a bude chránit, změkčovat a vyživovat vlasy a pokožku do hloubky.
Kolagen
Je základním prvkem pojivových a podpůrných tkání a řadí se mezi bílkoviny nerozpustné ve vodě. 90 % veškerého kolagenu tvoří kolagen typu I, který se nachází v kůži, šlachách, kostech a vazivu. Díky kolagenu je naše pokožka pevná a pružná, netrápí…
Kreatin
Látka s významnou schopností ukládat se kolem buněk pokožky a chránit ji před škodlivými vnějšími vlivy. Kreatin zmírňuje podráždění, má zklidňující účinky a redukuje drobné vrásky.
Krém
Krém je vhodný nejen pro vysušenou a velmi vysušenou kůži, ale i pro smíšenou a normální. Je strukturou bohatější a hutnější než-li mléko.
Kyselina hyaluronová
Přírodní, tělu vlastní substance, obsažená v mnoha orgánech těla. Regeneruje vazivo tak účinně, že potlačuje i proces stárnutí kůže (vyplňuje hluboké vrásky), a proto je využívána i v kosmetických omlazovacích přípravcích. Urychluje také…
Kyselina mléčná
Má hydratační, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Vzhledem k tomu, že kyselina mléčná zklidňuje podráždění a současně potlačuje množení bakterií, stala se běžnou součástí kosmetiky…
Kyselina salicylová
Je jednou z nejúčinnějších antibakteriálních látek. Kyselina salicylová je velmi osvědčená v přípravcích, které jsou určené pro léčbu akné, protože zároveň dokáže regulovat tvorbu mazu, a to aktivním působením…